Livets evige sirkel

9. april 2025
Forfatter: Thea
Livets evige sirkel

I livets evige sirkel vandrer sjelen gjennom tid og rom, på vei mot fullkommen erkjennelse. Gjenfødelse er ikke en straff, men en mulighet – en ny sjanse til å erfare, lære og elske i ulike former. Som vannet som fordamper og vender tilbake som regn, returnerer vi til jorden i stadig nye drakter, men alltid med det samme indre lyset.

 

Minnene fra tidligere liv sover i sjelens dyp, som drømmer vi ikke helt kan gripe, men som likevel former våre lengsler og frykter. Hver livsreise er et kapittel i en større bok – skrevet av vår egen ånd, guidet av karmaens ufravikelige hånd.

 

Når vi møter mennesker og kjenner dem uten å forstå hvorfor, når steder virker kjent selv om vi aldri har vært der før – da visker evigheten sitt språk til oss. Gjenfødelse er sjelens dans med universet, en rytme av død og gjenoppstandelse, hvor meningen alltid finnes i reisen, ikke i målet.

 

Den som forstår denne rytmen, frykter ikke døden, for han vet: alt som dør, vender tilbake.

 

 

Thea

"Små innsikter kan åpne store dører."

Jeg skriver om hvordan man kan forstå livets mønstre, bruke intuitive hjelpemidler, tolke tegn og styrke sin indre orientering. Målet mitt er å dele kunnskap som gjør det lettere å navigere i både spørsmål, endringer og personlig utvikling.

Siste blogginnlegg

Alle blogginnlegg
Håpet blir født
Thea
26. desember 2025
Forfatter: Thea
I det øyeblikket håpet blir født, er det ikke større enn et frø som hviler i mørk jord. Det er stille der,...
Julesangene
Thea
25. desember 2025
Forfatter: Thea
Når vintermørket senker seg og verden holder pusten i kulden, begynner vi å synge julesanger. Det er ikke bare en...
820 97 123
Ring nå!